dhmarpaideia
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Ioannis Michalopoulos

Ioannis Michalopoulos
Μεταφέρω και εδώ, την ανακοίνωση που ανήρτησε η Μαρία στην περιοχή "Ανακοινώσεις και Θέσεις του τομέα" ώστε να ανοίξει η σχετική συζήτηση από όσους το κρίνουν σκόπιμο.

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΤΟΥ ΤΟΜΕΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΝΟΜΟΥ ΓΙΑ ΤΑ ΑΕΙ

Ioannis Michalopoulos

Ioannis Michalopoulos
ΜΑΝΙΑ ΜΑΥΡΗ στη λίστα έγραψε:Διάβασα την ανακοίνωση του τομέας Παιδείας και Έρευνας της Δημαρ για το σχεδιο νόμου της τριτοβάθμιας

Εχω την εκτίμηση ότι άλλα πράγματα
λέχθηκαν τη Δευτέρα και το περιεχόμενο της ανακοίνωσης ακουμπά τις
τοποθετήσεις της μειοψηφίας των παρευρισκόμενων της Δευτέρας.


Πολλές φορές εχει γραφτεί σ'αυτη τη λίστα ότι πρέπει να σεβόμαστε την πλειοψηφία.
Δεν θα ρωτήσω αν το κάνουμε, γιατί γνωρίζω την απάντηση

Εχω όμως μια άλλη απλή ερώτηση "Υπάρχει λόγος να συμμετέχει καποιος στις συνελευσεις της Δημαρ?"
Επειδή ακόμη κοιτάω την πόρτα σκεπτικά, μπορεί να μου δώσει καποιος ενα επιχείρημα να κοιτάξω προς την αντίθετη κατεύθυνση?

Φιλικά
Μανια





3Ανακοίνωση του τομέα παιδείας για το ΝΣ Empty πλειοψηφία μειοψηφία Τετ Ιουλ 06, 2011 4:16 am

Maria Repoussi

Maria Repoussi
Η ανακοίνωση ακολουθεί ακριβώς το κλείσιμο που έκανα στη συνάντηση και με το οποίο συμφώνησε το σύνολο νομίζω των παρόντων.
Ο τομέας έχει εξάλλου αποφάσεις και θα παρακαλούσα πολύ να τις έχουμε κι αυτές υπόψη μας όταν αναφερόμαστε σε πλειοψηφίες και μειοψηφίες.
Καταλαβαίνω ότι η ανακοίνωση μπορεί να μην αρεστή σεμόσους έχουν απόλυτη άποψη υπέρ ή κατά του νόμου αλλά πολλές φορές στα κόμματα γίνονται συνθέσεις αλλιώς δεν μπορούν τα πολιτικά κόμματα να έχουν θέσεις
http://users.auth.gr/~marrep/

Ioannis Michalopoulos

Ioannis Michalopoulos
Μόλις τώρα άκουσα-είδα την δήλωση ( το απόσπασμα ότι διαφωνούμε απόλυτα ...) του ΦΚ στις ειδήσεις της ΝΕΤ. Το απόσπασμα που επέλεξε η ΝΕΤ είναι η καρδιά της δήλωσης του ΦΚ αλλά και ο τίτλος που διάλεξε η ΝΕΤ παρουσιάζοντας την δήλωση ( Να αποσυρθεί το ΝΣ ζητά η ΔΑ)

Θεωρώντας ότι η ΝΕΤ κατάλαβε ακριβώς τι ήθελε να πεί η δήλωση του προέδρου μας

ρωτώ την Μαρία αν αυτό πλησιάζει έστω και από απόσταση το πνεύμα της συζήτησης που κάναμε; Δεν μιλώ για πλειοψηφία αλλά για το σύνολο της κουβέντας.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

Powered by: Forumotion | phpBB

   Άμεση συζήτηση  
Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις